Blogi Toggle

Puidu vastupidavusklassid

Meie artiklites on tihtipeale mainitud, et Thermory Saare vastupidavusklass on 1 ja Thermory Männi vastupidavusklass on 2. Mida see aga täpsemalt tähendab?

Vastupidavusklassid omistatakse eri puuliikidele, et nende vastupidavust paremini võrrelda. Kokku on viis peamist vastupidavuskategooriat, millesse jagunevad eri puuliigid, sealhulgas ka termotöödeldud saar ja mänd:

Puidu eluiga, vastupidavusklassid

Vastupidavusklassid omistatakse puidule sõltumatute laborite katsete tulemusel.

Termotöötluse tulemusel paraneb puidu mõõtmete stabiilsus, soojapidavus, värvus ja ühtlane toon, vastupanuvõime hallitustele ja putukatele ning termosaar ja -mänd on protsessi lõpus vastupidavuselt võrreldavad troopiliste puiduliikidega.

Thermory tehnoloogia on end tõestanud erinevates kliimaoludes üle maailma: olgu selleks kuum Las Vegase, Mehhiko või Itaalia lauspäike, äärmuslikud miinuskraadid Norras, Soomes või Põhja-Kanadas, kõrge niiskustase Malaisias või Vietnamis… Termopuit on parim võimalik naturaalsest puidust, mis suudab tagada kauni ja kauakestva tulemuse maailma eri paigus nii kodustes kui ka avalikes ruumides.

Kõrge vastupidavusklassiga kvaliteetse puittoote kasutamine tähendab ühtlasi hoone pikemat eluiga ja väikseimat võimalikku hooldusvajadust. Termopuit tähistab naturaalsust ja kvaliteeti. See on kingitud aeg meile ja meie elukeskkonnale.

Comments are closed.

error: Content is protected !!