Estijos salos užburia savo unikalumu ir tai įkvėpė architektę Hanna Karits sukurti vietinių medžiagų, ramybės, šviesos, gamtos ir empatijos simbiozę. Namas, kuriame galėsite mėgautis šiaurietiška tamsa, gaiva ir grynu oru.
HANNA KARITS
2022
„THERMORY THERMO-ASH“ GRINDŲ DANGA F5-2
ESTIJA
Pastatas pastatytas naudojant CLT medines karkaso plokštes, kurios dera su interjeru, kuriame vyrauja mediena. „Thermory“ uosio mediena buvo naudojama siekiant subalansuoti ilgą ir šaltą mūsų regiono žiemą, sukurti šiltą ir žmogui palankų patalpų mikroklimatą. Antrąja vyraujančia medžiaga architektė pasirinko estišką kalkakmenį.
„Japandi“ stiliaus įkvėptas vieno aukšto namo išplanavimas yra tolesnis originalaus gamyklos pastato vystymas. Pastatas yra vieno aukšto, su vidiniu kiemu, apsuptu aukštų ir įspūdingų langų, kurie ilgus koridorius ir svetainę pripildo šviesa.
Namuose yra daug miegamųjų – pro duris iš jų visų išeinama į ilgą kalkakmeniu ir medžio dailylentėmis išklotą koridorių. Miegamojo sprendimai yra paprasti, bet gerai apgalvoti, atitinkantys visus būtinus aspektus, kai šeima atvyksta kelioms dienoms atostogauti į kaimą.
Dauguma name naudojamų medžiagų yra natūralios – medis, kalkakmenis, molio dažai, vilnoniai kilimai. Šis derinys buvo pagrįstas estetiniais sprendimais ir architektės siekiu sukurti kuo natūralesnę aplinką, suteikiančią ramybę ir atgaivinančią sielą.
Siekdama padidinti medienos, kaip šiuo metu ekologiškiausios ir atsinaujinančios statybinės medžiagos, vertę, architektė ją panaudojo kuo įvairesniais būdais.
„Dėl medžio kaip medžiagos panaudojimo su klientu susitarėme per patį pirmąjį susitikimą, ir aš nusprendžiau priimti tai kaip iššūkį“, – sako Karits. „Jau anksčiau turėjau patirties naudojant termiškai modifikuotas medžiagas, bet dar neteko susidurti su tokio masto projektu.“
Be grindų, ta pati mediena buvo panaudota ir svetainės bei miegamojo luboms, kad aukšti ir erdvūs kambariai su dideliais stikliniais paviršiais būtų saugesni žmonėms erdvės pojūčio požiūriu.
„Noras eksperimentuoti su tokio šilto ir tamsaus atspalvio mediena atrodė jaudinantis, bet mediena puikiai atitiko kontekstą. Mane taip pat domino erdviniai eksperimentai, kaip subalansuoti patalpą, kai yra labai aukštos lubos ir dideli stikliniai paviršiai, o medis tam puikiai tiko.“
Apie vidaus duris, kai jas atidarantis asmuo tiesiogiai liečiasi su medžiaga, galima kalbėti atskirai. Tai pasiekta atkreipiant dėmesį į rankoms pritaikytą ergonomiką, minkštą medžio formą ir kuo švaresnį dizaino sprendimą.
Unikalios detalės sukurtos bendradarbiaujant su baldų gamintoju ir dailidėmis. Panaši išradinga mąstysena pastebima visose namo detalėse – noras permąstyti ir pertvarkyti numatytus sprendimus, rasti naujų daiktų išdėstymo, erdvės skaidymo ir atmosferos kūrimo būdų.
Virtuvė yra tarsi erdvios svetainės dalis, tačiau dėl žemų lubų ir medinėmis dailylentėmis apkaltų sienų ji tarsi suformuoja visiškai atskirą zoną. Tarp svetainės ir virtuvės įrengtos stiklinės durys su mediniais rėmais, su plokštėmis, kurias galima atlenkti ir sudėti vieną ant kitos, kad būtų galima ruošti maistą ir šiek tiek atskirti erdves.
Už virtuvės stalviršio esanti sienelė buvo sukurta iš kalkakmenio plokštės likučių. Likusi akmens plokštė buvo supjaustyta siauromis juostelėmis, o tai rodo, kad kalkakmenis yra detali ir rafinuota apdailos medžiaga. Plati virtuvės kriauklė, nusausinimo lentelės ir stalviršiai pagaminti iš juodo granito pagal individualų užsakymą. Į sandėliuką galima patekti pro paslėptas duris.
Idėja įrengti didelį židinį svetainės centre kilo iš minties, kad visada malonu leisti laiką prie ugnies. Taip atsirado plati kalkakmenio sėdimoji zona su joje įleistu židiniu. Viršutinė dalis dengta plieno lakštais, kurių apdaila išgauta specialiu patinavimo būdu.
Pradinis apšvietimo sprendimo taškas buvo įrengti kuo kuklesnį apšvietimą. Išorinis apšvietimas yra minimalus ir išskaidytas, kad švelniai žymėtų kelią į namą, taip pat kad būtų galima pastebėti žvaigždėtą dangų. Patalpų apšvietimas yra šiltas ir jį sustiprina šiltas termiškai modifikuotų uosių atspalvis. „Japandi“ stiliaus įkvėptas vieno aukšto namas pirmiausia skirtas atostogoms, todėl daugiausia dėmesio skiriama apšvietimui skaitymo zonose ir erdvėms, kuriose žmonės gali leisti laiką kartu, pavyzdžiui, virtuvei, pirčiai ir svetainei. Likusi apšvietimo sprendimo dalis yra grynai pragmatinė.
See more at https://hannakarits.com/
„BENCHMARK THERMO-PINE“
LENKIJA
„Thermory Benchmark“ termiškai apdorotų uosių terasinės lentos D4, dailylentės C4J, sienų dailylentės C7J ir grindų danga F3
Estija
„THERMORY BENCHMARK THERMO-PINE“ DAILYLENTĖS C4
NORVEGIJA