Blogi Toggle

Puidutrendid: Kevad/Suvi 2017

Mis oleks kevade alguses parem kui tõdeda, et soojendava valgusega jõuavad meile ka uued värskendavad trendisuunad? Alati moodsale skandinaaviapärasele heledale on tekkinud tugev kaaslane või oma tumedates soojades varjundites lausa konkurent. Ta on puit – ajatu ja moodne nagu valge värv. Thermory tegi kokkuvõtte kevad/suvi 2017 hooaja peamistest puidutrendidest:

Tekstuur ja sindlid

Sindlit võime küll tunda eelkõige traditsioonilise katusekattena, kuid sama hästi saab seda kasutada ka fassaadidel. Hoone kogu seina kattes loovad sindlid võimsa ja tervikliku efekti. Osalise seinakattena moodustuvad põnevad kontrastid tekstuuri ja sileda seinaosa vahel. Miks mitte proovida sindlit ka siseruumi tuua.

Puitpaneelid siseseintel

Puit on alati olnud omal kohal eksterjööris välisvoodrina, aga järjest enam kohtab puitpaneele ka siseseintel. Erikujuline puit ehib seinu ja loob põnevaid struktuure nii avalikes ruumides, restoranides, kohvikutes kui ka kodudes, kus see on naturaalne võimalus lisada moodsalt tühjale seinale maalähedust ja tekstuuri.

Šokolaadikarva puit

Tumepruuni ja eri šokolaaditoonides puidu abil saab interjööris luua magusaid kontraste. Skandinaavia heleda stiili moekäigus on jäänud ehk teenimatultki tähelepanuta tumepruuni puidu võime luua koos valgega nii jahedalt karget kui ka sooja tundega ruumi. Sügava ja rikkaliku tooni saab interjööris näiteks Thermory termosaart kasutades.

Terashall koos puiduga

Hall nagu ka valge on ja jääb. Kuid kombinatsioonis puiduga muutuvad need toonid võitmatuks. Terashall koos puiduaktsendiga on modernne ja samas soe ja kutsuv kooslus. Puit tasakaalustab külmad toonid ning tulemuseks on rabavalt trendikas interjöör. Teras ja hall on levinud toonid nii köökides kui ka vannitubades, mis on tavalisest niiskemad ruumid. Veega kokkupuutel on sel trendikal välgatusel kindel eelis naturaalsetest puitmaterjalidest just termosaarel.

Roheline toon ja puit

Roheline on selle hooaja kindel hittvärv. See on toon, mis ühena esimestest seostub just loodusega. Roheline on ideaalne koosluses puiduga nii põrandal, seinapaneelil kui ka mööbliesemel. Hele puit loob rohelisest helgema varjundi. Tume puit seevastu loob sügavust ja toob ruumi metsade lummavat müstikat.

 

ThermoryAsh_and grey_trend2017  ThermoryAsh_textures, details  ThermoryAsh_Flooring_trend1   ThermoryAsh_Flooring_trend2

Šokolaadikarva puit kombineerituna valge, sinakas-terashallide ja roheliste toonidega.
Thermory saart on kasutatud neis eramajades nii põranda, siseseinte kui ka eritellimusmööbli puhul.
Fotod: Terje Ugandi, Marko Kajandu

 

 

Comments are closed.

error: Content is protected !!